Facebook Ücretsiz Wi-Fi Bulma Aracı Nasıl Kullanılır ?

Açıldığı günden bu yana hızla büyümeye devam eden Facebook, şimdilerde Dünya’da en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak zirveye oturmuş görünüyor. Bütün rakiplerini geride bırakarak en çok ziyaret edilen site ünvanını almasının ardından bir de en çok kullanıcıya sahip site ünvanını elinde bulunduruyor. Son açıklanan verilere göre Facebook tam tamına 1.65 milyar kullanıcıya sahip olduğu söyleniyor. Düşünsenize bu sayıyı biz sadece televizyonlarda para cinsi olarak duyuyoruz. Adamlar kullanıcı sayısı yapmışlar. Helal olsun !

Tabi bu kadar kullanıcıyı mutlu etmek biraz zor iş. Bunun için sürekli yeniliklerle karşımıza çıkan Facebook, bu seferde kullanıcılarına ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunuyor. Geçtiğimiz yıllarda halka açık olan ücretsiz sunduğu Wi-Fi bulma aracını bazı noktalarda test etmişti. Test başarılı bir sonuç verdi ve bu aracı kullanıcılara da sunmaya başladı.

Aklınıza ilk olarak ooo ücretsiz Wi-Fi alırım bi dal. Her yerden çatır çutur girerim gibi kafanızdan geçirebilirsiniz. Çünkü aynısını bende geçirdim. Ama işin gerçek yüzü tabiki de öyle değil. Wi-Fi bul aracı, sadece Facebook üzerinden bilgilerini paylaşan işletmelerin Wi-Fi ağına bağlanacaksınız. Yani sizin oturduğunuz yerde öyle bir işletme yoksa hiç bir şekilde bu aracı kullanamayacaksınız. Yani çevrenizdeki tüm Wi-Fi’ler benim artık gözüyle bakmayın sakın. Üzülürsünüz.

Facebook Wi-Fi Bul Aracı Nasıl Kullanılır ?

  • Facebook uygulamasına giriş yapıyoruz ve “Daha Fazla” seçeneğine dokunuyoruz.
  • Buradan “Uygulamalar”a ardından “Tümünü Gör” seçeneğine giriyoruz.
  • Çıkan sekmede “Wi-Fi Bul” seçeneğine dokunuyoruz ve giriş yapıyoruz.
  • Açılan pencerede listelenmiş bir şekilde harita üzerindeki ücretsiz Wi-Fi’leri Görebilir ve işletmeler hakkında bilgi alabiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*