Instagram’da ”Tanınmış Kişi” Profili Nasıl Yapılır?

Instagram’da fotoğraf ve video paylaşımlarıyla geniş kitlelere ulaşmış olan kullanıcılar, profillerine mavi tik ibaresini ekleyerek tanınmış kişi profili yapmak isteyebiliyorlar. Bu özellik Instagram hesabınıza bir çok avantaj sağlayabilir.

Profilleri onaylı olan kullanıcıların takip edilme oranları diğerlerine göre daha yüksektir. Bunun nedeni ise paylaşımlarınız dan birinin keşfet kısmında çıkması ile beraber diğer Instagram kullanıcıların fotoğraf veya videonuzu görmesiyle profilinizde ki mavi tik ibaresi onlar için merak uyandırmakla kalmayıp takip edilme sayınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır.

 

Instagram’da tanınmış kişi profili nasıl  açılır  ?

  • Instagram’da tanınmış kişi profili yapmanız için ilk olarak bir Facebook sayfasına ihtiyacınız var. Facebook sayfasını oluştururken en dikkat etmemiz gereken konu ise sayfanızın kategori kısmını ”Tanınmış Kişi” olarak seçmeniz gerekiyor.
  • Buraya tıklayarak Facebook sayfa oluştur kısmına giriyorsunuz. Karşınıza çıkan 6 seçenekten ”Sanatçı, Müzik Grubu veya Tanınmış Kişi” seçeneğini seçtikten sonra sayfanıza bir isim giriniz. Sayfanızı oluşturduktan sonra çözünürlüğü yüksek profil ve kapak fotoğrafı yükledikten sonra bir kaç paylaşım yapın.
  • Instagram uygulamasını açtıktan sonra profilinizin sağ üst köşesinde bulunan alt alta olan üç nokta seçeneğine dokunarak ayarlar kısmına geçiş yapın.
  • Instagram profiliniz eğer gizli hesap ise herkese açık hale getirin. Daha sonra aynı kısımdan ”işletme profiline geç” seçeneğini seçin
  • İşletme profiline geç seçeneğini seçtikten sonra Facebook sayfa kısmı açılacak ve burdan oluşturduğumuz Facebook sayfasınızı bağlayın.
  • Sayfanızın önemli olan e-posta ve telefon bilgilerinizi girmeyi unutmayın.

Bu işlemlerin ardından Instagram profilinizin biyografi kısmında ”Tanınmış Kişi” yazacaktır. Facebook sayfası oluştururken kategori olarak ne seçerseniz Instagram profilinizde o yazmaktadır.

Falancı Enes hakkında 5 makale
Falan Filan işte

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*