Instagram’da Yorum Açma ve Kapatma

İnstagram fotoğraf ve video paylaşımlarınız da diğer kullanıcıların gönderilerinize yorum yapmamasını istiyorsanız, gönderilerinizin yorumlarını açabilir yada kapatabilirsiniz. Peki bu yorumları açma veya kapatma nasıl olur ?

Bir paylaşımınızın yorumlara kapatırsanız gönderinize yeni yorum yazılması engellenir. Bu özelliği etkinleştirmeden önceki yorumlar ise gizlenir. Yorumları açma özelliğini tekrar etkinleştirirseniz eski yapılan yorumlar yeniden tüm kullanıcılara gözükür.

Yorumları kapatmak veya açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Bu özellik Windows, İos ve Android işletim sistemlerinde aynı yol izlenir.

İnstagram Yorum Kapatma

Paylaştığınız gönderinizin sağ üst kısmında bulunan ayarlar simgesini dokunun, açılan seçeneklerden “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini işaretleyiniz. İşaretlediğiniz taktirde seçtiğiniz gönderideki yorumlar kullanıcılara gözükmez.

 

 

İnstagram Yorum Açma

Paylaştığınız gönderinizin sağ üst kısmında bulunan ayarlar simgesini dokunun, açılan seçeneklerden “Yorum Yapmayı Aç” seçeneğini işaretleyiniz. İşaretlediğiniz taktirde seçtiğiniz gönderideki yorumlar kullanıcılara tekrar gözükmektedir.

 

 

Bununla beraber gönderinizi paylaşmadan hemen önce yorum yapmayı kapatabilirsiniz. Gönderinize açıklama yada konum eklediğiniz ekranda aşağı doğru ilerleyin ve Gelişmiş Ayarlar kısmından “Yorum Yapmayı Kapata” dokununuz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*