Snap Map : Arkadaşlarınızın Nerede Olduğunu Öğrenmek

Evet arkadaşlar Snapchat uygulaması özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Eklediği bu uygulama da inşallah öteki uygulamalar gibi kopyalanmaz. Bildiğiniz gibi yüz efekti, lenses ve story (hikaye) özelliği gibi birçok özellikleri başka uygulamalarca kopyalandı ama Snapchat asla yılmadı, yeni özellikler yapmaya devam etti. Yapmış olduğu Snap Map özelliği ile harita üzerindeki arkadaşlarınızın nerede olduklarını görebileceksiniz.

Snap Map’de Nasıl Görünür Olunur ?

Kullanıcıları görebilmeniz için ilk önce kendinizi görünür yapmalısınız. Bunun için de Stories kısımından “Our Story” seçeneğini seçmeliyiz. Bu şekilde bütün kullanıcılara kendinizi gösterirsiniz ve sizde bütün kullanıcıları görebilirsiniz. Yada haritada görünürken artık görünmek istemiyor olabilirsiniz. Bunun da kolay yolu var. Haritada iken sağ üst köşedeki ayarlar kısımından “Ghost Mode” modunu seçerek haritada görünmez olabilirsiniz. Veya sadece arkadaş olduğunuz kişilerin görmesini istiyorsanız “Select Friends” kısmından sadece arkadaşlarınıza görünür yapabilirsiniz.

Snap Map Nasıl Kullanılır ?

Snapchat uygulamasına giriş yaptığımız ana ekrandan fotoğraf veya video çekmeden önce parmaklarımızı yılan gibi hareket ettirerek fotoğrafı uzaklaştırma hareketi yapıyoruz ve harita açılıyor. Bu haritadan yakınımızdaki kişilere bakabilir, harita üzerindeki renkler sayesinde yakınımızdaki etkinlikleri görebilir ve bunlara katılma şansını yakalayabiliriz. Yada herkesi görünür yaptığımız zaman herkesi görebilir oradan tanıdığımız yada tanımak istediğimiz kişileri ekleyebilir sonrada konuşabiliriz. Bu güzel özelliği bakalım diğer uygulamalar ne zaman kopyalayacak bizde merak içinde bekliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*