Whatsapp Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Aklımızdaki deli sorulardan biri olan Whatsapp’tan engel yedim mi acaba sorusuna bugün cevap vereceğiz. Günümüzde en çok kullanılan mesajlaşma programından biri olan Whatsapp, manitacılıkta bir numara. Telefonumuzu yeni aldığımızda ilk yükleyeceğimiz programlardan olan, ücretsiz ve bunun yanında sunduğu özellikleri hepimizin indirmeye teşvik etmekte. Hemen hemen herkeste olduğu için hepimiz bütün özelliklerini inceliklerini bilmek istiyoruz. Bugünde manitacılıkta neredeyse kırılma noktası olan engel yedin mi yemedim mi konusunu hiç düşünmemek için püf noktalarını sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak bilmeyenler için Whatsapp’tan engellemeyi anlatacağız ardından engellendiğiniz kişiye bakmayı anlatacağız.

Android Cihazlarda : Ayarlar > Kişiler > Engellenen Kişiler > Yeni Ekle

İos Cihazlarda : Sohbet Ayarları > Engellenenler > Yeni Ekle

Bu şekilde engelleyerek istemediğiniz kişilerin size mesaj atmaları ve sizin profiliniz den bilgilerinizi görmeleri imkansız olur.

Engellendiğimi Nasıl Görürüm ?

Evet arkadaşlar bunu anlamamızın birkaç yolu var bunlardan birincisi ;

  • Engellendiğiniz zaman manitanın durumunu ve profil güncellemelerini göremezsiniz. Birkaç gün yada birkaç hafta hatta bir ay kadar aynı şekilde görüyorsanız ‘gg’ gençler buz gibi engel yediniz.
  • Size engeli atanın son görülmesi gözükmüyorsa yada sohbet ekranında çevrimiçi olmuyorsa ‘gg’ yine engeli yediniz.
  • Engel yediğinizi düşündüğünüz kişiye mesaj atmaya çalıştığınız takdir de mesaj tek tikle (mesaj gönderildi) olarak kalacak ve çift tik (mesaj iletildi) asla gözükmeyecek. Hele ki mavi tik (mesaj okundu) hiç olmayacak.

 

 

Son olarak bir yolu daha var ama çok çetrefilli. Bu senin elinde seviyorsan okumaya devam edersin sevmiyorsan sayfadan başka bir yazıyı okursun (sayfadan hemen çıkma ekmek yiyoruz buradan) seçim senin.

Toplan toplan anlatıyorum. İlk olarak gideceksin en samimi olduğun arkadaşının telefonuna manitanın numarasını kayıt edeceksin. Sonra arkadaşının telefonundan Whatsapp’a girip manitanın profil resmine bakacaksın, açık ise ‘gg’ engellenmişsin ama resim yok ise umut var demektir. Yada durum güncellemesine bakacaksın arkadaşında var sende yoksa yine ‘gg’ engellendin.

Evet arkadaşlar bunlardan başka yöntem yok şuanlık. Yeni yöntemler bulduğumuz takdirde yeni yazı yayınlanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*