Whatsapp’taki Yeni Mesajınız Olabilir Sorunu

Whatsapp geçtiğimiz günlerde yayınladığı yeni güncellemesi ile neredeyse Whatsapp’ı baştan sona değiştirdi. Bu değişim ile sosyal medya ile yarış halinde olduğunu da gösterdi. Whatsapp yeni güncellemesi ile birlikte sosyal medya olmayabilirim ama bu yarışta bende varım dedi. Bildiğimiz gibi durumlar kaldırıldı ve onun yerine hikayeler özelliği getirildi, kişiler bölümü kaldırıldı ve ayarlar bölümünde ufak tefek değişikler oldu. Kısacası Whatsapp’a daha çok girilmesi için birçok özellik geldi.

Güncellemelerin artması her zaman iyi sonuç doğurmuyor, bazen de hatalar yer alabiliyor. Daha öncelerde Facebook Messenger uygulamasının simgesinde sanki okunmamış mesaj varmış gibi üzerinde rakam oluyordu. Onu bulmak için Facebook’u ilk açtığım zamanlara kadar indim ama bir sonuç çıkmamıştı. Bu hatanın biraz farklısı olarak Whatsapp’ta da”Yeni Mesajınız Olabilir” bildirimi geliyor. Bunun nedeni nedir nasıl kaldırabiliriz gerçekten de mesajınız var mı bunların cevaplarını sizlerle paylaşacağız.

Yeni Mesajınız Olabilir Nedir ?

Whatsapp’ın size gönderdiği mesajınız olabilir bildirimi aslında sinir bozucu ve kötü bir bildirim değil aksine oldukça iyi düşünülmüş bir güncellemedir. Whatsapp’ta bazen bir kişiyle değil birkaç kişiyle konuşabilir ve başkasından gelen mesajı unutup uygulamadan çıkabiliriz. Yada girdiğimiz bir grubu sessize alabiliriz. “Nedense işe yaramaz dediğimiz grupları sessize alırız ama çıkmayız. Neden he neden çık gitsin ama olmuyor sadece bir kişiye ayıp olur diye yada en samimi arkadaşın almıştır kanka çok iyi muhabbet dönüyor sende konuşursun der ama yazmazsın üstüne üstlük sessize alırsın.” İşte bu sessize aldığın gruptan mesaj gelir ve sende bunu görmezsin yada görmezden gelirsin. Tam da bu sırada karşına Whatsapp’ın yeni güncellemesi çıkar ve sana der ki ; “Yeni Mesajın Olabilir.” Bunların dışında da ;

  • Yeni mesajınız bildirim ekranında gözükmeyebilir.
  • Wi-Fi yada hücresel bağlantınız yavaş olabilir.
  • Bildirim ekranından kapatılan yeni mesaj bildirimi unutulabilir.

Yeni Mesajınız Olabilir Bildirimi Nasıl Kapatılır ?

Bu hatırlatma bildirim mesajının henüz kapatmanın bir yolu yoktur. Fakat Whatsapp’ın tüm bildirimlerini kapatırsanız bu işten kurtulmuş olursunuz ama Whatsapp’tan size hiç bildirim gelmez ve gelen mesajlardan haberiniz olmaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*